W sypialni nie musi być nudno!

Co zrobić gdy w sypialni wieje nudą? Czy trzeba od razu zmieniać partnera i szukać doznań poza związkiem? Oczywiście, że nie! Jest wiele możliwości radzenia sobie z monotonią. Można potestować nowe pozycje seksualne. Można pobawić się w odgrywanie ról w sypialni, na przykład w policjanta i niegrzeczną złodziejkę. Można również skorzystać z rozmaitych gadżetów, które nie tylko wzbudzą w nas dreszczyk ekscytacji, ale dostarczą też mnóstwo zupełnie nowych odczuć i doznań. To właśnie im, a właściwie ich mniej znanej stronie, poświęcony będzie poniższy artykuł. Zapraszam na TOP 5 najdziwniejszych gadżetów erotycznych!

Obciążnik do jąder

Chociaż dla wielu mężczyzn perspektywa dyskomfortu, nawet kontrolowanego, w okolicy jąder nie wydaje się pociągająca, to są osoby które lubią tego typu doznania. Obciążnik to idealne rozwiązanie  dla osób, które podnieca ból i ucisk jąder lub ekscytuje myśl o ich większym ciężarze lub rozmiarze. Podczas penetracji, zabawka obijając się o intymne części ciała  partnera, może wywoływać u niego przyjemne doznania. Do wyboru mamy obciążniki stalowe oraz skórzane, a to na które się zdecydujemy, zależy głównie od naszych preferencji. Jest to gadżet stosowany zewnętrznie, a więc tutaj materiał z którego jest wykonany, nie ma aż tak dużego znaczenia dla naszego bezpieczeństwa.

Korek do cewki moczowej

Sondy i korki to przedmioty ułatwiające zabawę w sounding, polegającą na wkładaniu czegoś w cewkę moczową. Ich celem nie jest dostarczenie użytkownikowi bólu, choć tak się może wydawać, ale przyjemności, poprzez dodatkową stymulację od wewnątrz. Zazwyczaj stosowane są u mężczyzn, chociaż w teorii nic nie stoi na przeszkodzie, aby płeć piękna też z nich korzystała. Niektóre z nich wykonane są z silikonu medycznego, co sprawia że są bardziej miękkie i łatwiejsze w aplikacji. Inne z metalu – co umożliwia również elektrostymulację tej strefy. Jedne nie pozwalają na wypływ spermy z penisa w trakcie ejakulacji, inne posiadają specjalny otwór, przez który nasienie swobodnie wycieka.

Elektrostymulacja 

Elektrostymulacja polega na pieszczeniu okolic intymnych prądem o niskiej częstotliwości. Do kupienia w sklepach erotycznych są specjalne urządzenia zasilające oraz elektrody. Do wyboru mamy elektrody zewnętrzne, przeznaczone do przyklejania na zewnętrznych częściach naszych stref intymnych oraz wewnętrzne, które możemy umieszczać wewnątrz naszego organizmu, to znaczy w pochwie, w cewce moczowej lub w odbycie. Konieczne jest również użycie specjalnego lubrykantu, który pozwoli na odpowiednie przewodzenie prądu. Elektrostymulacja może być bardzo przyjemna, ale bywa też niebezpieczna, dlatego zanim wprowadzicie ją do swojej sypialni, koniecznie poszerzcie swoją wiedzę na jej temat, przedyskutujcie zakres jej stosowania oraz przeczytajcie instrukcje dołączone do zakupionych gadżetów, aby nie zrobić sobie krzywdy.

Pierścień erekcyjny 

Jest to gadżet, który poza zwiększeniem przyjemności, ma za zadanie przedłużyć erekcję, poprzez utrudnienie odpływu krwi ze wzwiedzionego penisa. Istnieją różne rodzaje pierścieni. Elastyczne – dla osób mniej zaawansowanych oraz sztywne, dla tych którzy mają w tym temacie większe doświadczenie. Obejmujące tylko penisa, albo również jądra. Ze specjalną wypustką pozwalającą na stymulację prostaty od zewnątrz lub bez. Z wibracjami, które dodatkowo pieszczą partnera, albo statyczne.

Korek analny z ogonem 

A może chcielibyście, od czasu do czasu, pokochać się w dziki, niemal zwięrzęcy sposób? Pomóc Wam w tym może korek analny, zwieńczony piękną, lisią kitą lub uroczym, króliczym ogonkiem. Warto jednak zwrócić uwagę na to, by sam korek wykonany był z przyjaznych ludziom, bezpiecznych, łatwych w utrzymaniu w czystości materiałów, czyli na przykład z silikonu medycznego. Koniecznie pamiętajcie również o lubrykancie, aby zabawa dostarczyła wam samych przyjemnych wrażeń.

Kilka ważnych zasad

Przedstawione przeze mnie gadżety są dość nietypowe, ale jeżeli zdecydujecie się na ich użycie to koniecznie pamiętajcie o kilku ważnych zasadach, które należy respektować również przy tych bardziej popularnych zabawkach. Korzystajcie tylko z przedmiotów wysokiej jakości, wykonanych z bezpiecznych materiałów. Koniecznie utrzymujcie swoje zabawki w czystości – mogą w tym pomóc specjalne preparaty dostępne w sklepach erotycznych. Nie zapominajcie o lubrykantach – bez nich nawet najwymyślniejsza zabawka zamiast przyjemności, może być źródłem bólu.

Najważniejsze jednak jest to, aby decyzję o używaniu gadżetów w łóżku podjąć wspólnie i zawsze stosować je jedynie za zgodą partnera, w ustalony z nim sposób. Zabawki dla dorosłych mogą dostarczyć sporo radości, ale tylko pod warunkiem korzystania z nich z głową 🙂

A jeśli chcesz porozmawiać z seksuologiem – zapraszamy!

Ewelina Tarnowska – psycholog, seksuolog

 

Dodaj komentarz